Logo

Váš stálý dodavatel zdravotnického materiálu

O nás

Naši zaměstnanci pomohli rozšířit řady dárců krve

16.5.2018

Nejen lékaři a zdravotní sestry mohou zachraňovat lidské životy, ale přispět k dobrému skutku může každý z nás. Tímto heslem se řídilo několik zástupců administrativních a manažerských profesí naší společnosti, kteří přišli v pondělí 14. května 2018 v ranních hodinách společně darovat krev na hematologicko-transfuzní oddělení Nemocnice Prostějov.

Mezi dobrovolnými dárci krve byli zaměstnanci prostějovské pobočky společnosti Perfect Distribution a AGEL Trade, kteří se rekrutovali napříč odděleními, včetně zástupců vedení. Většina z nich přišla darovat krev poprvé. „O darování krve jsem uvažoval už dříve, ale jít samotný jsem se nikdy neodhodlal, společný odběr s kolegy pro mne byl motivací. Je to úžasný pocit takto jednoduše pomoci,“ uvedl krátce po samotném darování Tomáš Lyžbicki, předseda představenstva.

Akce se zúčastnili i další nelékařští zaměstnanci prostějovských poboček skupiny AGEL a Středomoravské nemocniční – Nemocnice Prostějov. Dobrovolníky přišel pozdravit a podpořit také předseda představenstva společnosti AGEL MUDr. Milan Leckéši a předsedkyně představenstva Středomoravské nemocniční MUDr. Marie Marsová. „Přestože se jednalo o pilotní ročník, potěšilo mne, kolik zaměstnanců se aktivně zapojilo. Věřím, že jsme dnes odstartovali novou tradici a budeme se při podobných příležitostech setkávat častěji, a to nejen v Prostějově, ale i v jiných koutech České a Slovenské republiky, kde naše skupina působí,“ podotkl předseda představenstva MUDr. Milan Leckéši.

Ze společné aktivity zaměstnanců bylo potěšeno především hematologicko-transfúzní oddělení Nemocnice Prostějov, a to nejen proto, že se blíží letní období, kdy se snižují zásoby krve. Dárců o prázdninách ubývá jak kvůli čerpání dovolených, tak rovněž kvůli nutné odmlce v odběrech po návratu z některých zahraničních destinací. Například po pobytu v zemích mimo Evropu mohou dárci darovat nejcennější tekutinu nejdříve za tři měsíce. Měsíční pauza je nutná ale také například po přisátí klíštětem.

zpět na novinky